Filmist

 • Filmi kirjeldus

  FORKS OVER KNIVES / KAHVLIGA SKALPELLI VASTU
  USA, 2011, 90 minutit
  www.forksoverknives.com
  eestikeelsed subtiitrid © Humare OÜ, 2011

  Tutvustav artikkel: Film, mis võib päästa elusid

  Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k Forks Over Knives) toob provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt - vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.

  Filmi peamine sisuliin järgib kahe USA toitumisteadlase, dr. T. Colin Campbell’i ja dr. Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud. Film toob uuesti laiema tähelepanu alla dr. Campbell’i poolt läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega.
  Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu dr. Neal Barnard, dr. John McDougall ja dr. Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused näitavad ka sellessamas suunas.

  Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu - miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid.
  Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite tervislikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

  Film tuli USA ja Kanada kinodes linale 2011. aasta maikuus ning osutus kohe üllatavalt populaarseks. See on saanud väga palju positiivset meediakajastust. Filmi on toetavalt maininud dr. Mehmet Oz, Oprah Winfrey, Alicia Silverston jt.

  “Kahvliga skalpelli vastu” õpetab igaühte oma heaolu üle ise täielikku kontrolli saavutama. Ära oota vajalike muudatustega oma elus, kuni haigus on juba käes. Tee need teoks juba täna! See ei ole üldse keeruline! Meie kehad on loodud suurepäraselt hakkama saama vaid taimse kütusega." –Julie Sterner, Glenview

  Filmi peaprodutsent: Brian Wendel.
  Filmi autor ja režisöör on Lee Fulkerson, kelle isiklik tee oluliselt parema terviseni on samuti filmis dokumenteeritud.
  Film on üles võetud 2 aasta jooksul USA’s, Kanadas ja Hiinas.

  Filmi Forks Over Knives ingliskeelne koduleht:
  www.forksoverknives.com
  Forks Over Knives IMDB's
  Forks Over Knives Facebooki leht

  Tõlge eesti keelde ja subtiitrid:
  Rain Vainik, Humare OÜ
  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

  Tutvustav artikkel

  2011

treiler

tutvustusklipp

Ostukorv


 tk